Baronka Bertha Sophia Felicita Freifrau von Suttner
Úvodní strana
Cíle
Dokumenty
Zajímavé odkazy
Jana Hodurová
Ing. Jiří Sobotka
Korupce ve zbrojních zakázkách
Kontakty
Mapa webu
Politický útlak
Skupina Bilderberg
Bertha von Suttner
Myšlenky Berthy von Suttner
Výrobci zbraní
Válečné konflikty dneška
PodporujemeKorupce v armádních zakázkách

Výrobce pandurů si platil schůzky s politiky. Miliardovou zakázku získal

 
Manažeři firmy Steyr: Za nákup Pandurů šla provize do ČSSD i ODS
Rakouská firma Steyr, dodávající do Česka obrněné transportéry Pandur, si ještě před vypsáním výběrového řízení na armádní zakázku za 14 miliard kupovala lobbing   »»»»» Na zákulisních dohodách o armádní zakázce na obrněné transportéry Pandur za více než 14 miliard korun se údajně podíleli politici Stanislav Gross (ČSSD), Karel Kühnl (US-DEU) a Martin Barták  »»»»»
PŘEHLEDNĚ: Co je v kauze pandury jasné a co ne Šéf ČSSD se před podpisem smlouvy o pandurech sešel s lobbisty firmy Steyr
Podezřelá je v první řadě cena, za kterou Česko nakoupilo pandury. Podivná je samozřejmě i existence zákulisních dohod a náhlé změny v obsahu kontraktu, které si vyžádala česká vláda. Exministr Kühnl  »»»»»  Šéf sociální demokracie Jiří Paroubek dosud tvrdil, že se o nákup transportérů pandur od rakouské firmy Steyr nikdy nezajímal. Podle zjištění MF DNES se však před parlamentními volbami s lobbisty  »»»»»
Dva týdny s pandury: fakta a nezodpovězené otázky
Nákup obrněných transportérů Pandur pro českou armádu provázel lobbing, podivné provize i pochybnosti, proč stát nakoupil třikrát dražší vozy než například podobně velké Portugalsko. Kauza je  »»»»»

Úvodní strana Cíle Dokumenty Důležité odkazy Jana Hodurová Ing. Jiří Sobotka
Korupce v armádních
zakázkách
Kontakty Podporujeme  Politický útlak Skupina Bilderberg Bertha von Suttner Myšlenky Berthy von Suttner Výrobci zbraní Válečné konflikty dneška Mapa webu
Společnost Berty Suttnerové - Občanské sdružení registrované u ministerstva vnitra ČR VS/1-1/52959/03 R